Partizan bi se ugasio da nema države – Izjava Ivice Ilieva o kojoj se priča u celoj Srbiji

Mandat Ivice Ilieva na mestu sportskog direktora Partizana obeležili su i uspesi i veliki padovi. U jednom periodu uspevao je da sastavi ekipu koja je bila konkurentna Crvenoj zvezdi i ostavljala trag u evropskim takmičenjima, ali je kasnije klub iz Humske zapao u ozbiljnu rezultatsku i finansijsku krizu.

Iliev je u javnosti ostao upamćen i po veoma oštrim i energičnim istupima u medijima, često bez mnogo zadrške. Baš u tom stilu je ponovo govorio o klubu u kome je proveo skoro čitav život, da li kao igrač, da li kao funkcioner.

Starsportphoto

– Rezultati sve pokazuju…. Kao i prodaja igrača, uspesi u Evropi… Sećam se, dok sam bio igrač, stalno se gledala statistika. Koliko si golova dao, koliko imaš asistencija – rekao je Iliev u podkastu „Kida šou“, pa u istom dahu nastavio:

– Partizan ima prvo ispadanje u četvrtfinalu Kupa, zatim ispadanje u šesnaestini finala Kupa, ispadanje iz trećeg kola kvalifikacija za Ligu Konferencija… Nekonkurentnost u derbijima, finansijka nekonkurentnost. Nema prodaje igrače, ne bi mogli da funkcionišu bez pomoći države.

Potom je dao poprilično jaku izjavu da bi se Partizan ugasio da nije bilo pomoći države.

– Nijedna ekipa, ni Partizan ni Crvena zvezda, nisu imali ovakvu podršku države, a rezultati ne postoje. Da nema toga – klub bi se ugasio. Nema prihoda, nema prodaje, nema Evrope – izjavio je Iliev.

BONUS VIDEO

Pročitajte još...  Bivši igrač Partizana optimista: Daj Bože da sledeće godine igramo u Ligi šampiona

Najnovije

ZAPRATI NAS! 🙂

NOVI BONUS ZA NOVE IGRAČE

Najnovije objave

Fudbal

Ги молиме сите онлајн портали, доколку копирате статија од нашиот портал, НАВЕДЕТЕ НÈ КАКО ИЗВОР.