Adriana Vilagoš osvojila medalju! Dominacija srpskih atletičarki u Zagrebu

Vilagoš je do bronze došla hicem od 60,04 metra. Iako rezultat nije bio na nivou njenih najboljih izdanja, srpska atletičarka nastavila je niz osvajanja medalja na velikim mitinzima.

U Zagrebu je najbolja bila Švajcarkinja Leoni Higli, koja je ostvarila hitac od 61,14 metara, dok je drugo mesto pripalo Amerikanki Medison Viltrut sa 60,17 metara.

Vilagoš je tokom takmičenja imala još nekoliko ispravnih hitaca – 59,80, 59,22, 58,10 i 56,25 metara, uz jedan prestup. Ipak, ostaje činjenica da je još jednom završila među tri najbolje.

Kirill KUDRYAVTSEV / AFP / Profimedia

Ovo je nastavak odlične sezone za srpsku atletičarku, koja je od početka godine svaki put bila na podijumu. Na mitinzima Dijamantske lige u Sijamenu i Oslu zauzela je treće mesto, dok je nedavno na „Ostrava Golden Spike“ takmičenju bila prvoplasirana.

Pre Vilagoš, Srbiji je na Memorijalu „Boris Hanžeković“ medalju donela i Angelina Topić, koja je pre dva dana osvojila drugo mesto u skoku uvis. Ivana Španović je ranije tokom dana zauzela četvrtu poziciju u troskoku.

Pročitajte još...  Angelina, zlato naše! Srpkinja pokorila Hrvatsku i pobedila na čuvenom mitingu

Najnovije

ZAPRATI NAS! 🙂

NOVI BONUS ZA NOVE IGRAČE

Najnovije objave

Fudbal

Ги молиме сите онлајн портали, доколку копирате статија од нашиот портал, НАВЕДЕТЕ НÈ КАКО ИЗВОР.