Oglasio se Željko Obradović: Napravio sam pauzu od košarke, posvetio sam se drugim stvarima

Najtrofejniji trener Starog kontinenta govorio je za slovenačke medije, što je po drugi put da je govori pred kamerama od odlaska iz Partizana. Prvo je bilo ono dvadesetominutno obraćanje u kome je otkrio razloge svoje neopozive ostavke, a sada smo po drugi put mogli da ga čujemo.

U intervjuu za slovenački „24 ur“, Obradović je otkrio kakvi su mu planovi za budućnost, kao i da li će se vratiti košarci.

 Veoma sam srećan čovek jer sam mogao da radim ono što izuzetno volim. To me je ispunjavalo. Posvećujem se nekim drugim stvarima za koje nisam imao vremena dok sam radio. U ovom trenutku sam napravio pauzu. U junu ću razgovarati sam sa sobom. Ako se odlučim za nastavak, to će značiti da sam pronašao motivaciju. Motivacija je ono što nas sve pokreće, bez obzira na profesiju – rekao je Željko Obradović.

Zanimalo je Slovence ko su igrači koje bi voleo da trenira.

– Nikolu Jokića i Luku Dončića, naravno. Zato što su vrhunski igrači, zato što su ljudi koji uživaju u igranju košarke. To je ono što mene kao trenera ispunjava kada gledam način na koji igraju. Ono što je najvažnije, oni uživaju u košarci.

Dobio je pitanje i za mišljenje o Luki Dončiću i šta bi mu poručio.

– Ne mogu da mu dajem savete. Luka je već izgradio neverovatnu karijeru. Igra na vrhunskom nivou. Rekordi koje postižu i on i Jokić su izuzetni. I naravno, mi u ovom regionu možemo samo da budemo ponosni na ono što obojica trenutno rade u NBA ligi.

BONUS VIDEO

Pročitajte još...  Tužan kraj Pešićeve karijere! Bajern ispustio nemoguće, Alba postala šampion Nemačke

Najnovije

ZAPRATI NAS! 🙂

NOVI BONUS ZA NOVE IGRAČE

Najnovije objave

Fudbal

Ги молиме сите онлајн портали, доколку копирате статија од нашиот портал, НАВЕДЕТЕ НÈ КАКО ИЗВОР.