Beogradski Partizan ostao je bez jednog od najtalentovanijih igrača u mlađim kategorijama, jer je mladi slovenački bek Lukas Nikola Bojović, doneo odluku da nakon četiri godine napusti redove crno-belih.
Bojović je rođen 2008. godine u Ljubljani, stigao je u Humsku 2022. godine iz redova Cedevita Olimpije. Tokom boravka u Beogradu profilisao se kao jedan od najperspektivnijih bekova u regionu, a od kluba i navijača oprostio se emotivnom porukom na društvenim mrežama, nakon što je proslavio punoletstvo.
„Dragi moj Partizane i Grobari, došlo je vreme za neka nova iskustva jer sam pre neki dan napunio 18 godina. Odluka mi je dugo visila nad glavom jer je Partizan ipak Partizan. To je nešto što oni koji nemaju moje iskustvo teško razumeju. Četiri godine srpske košarke je nešto što bi svako ozbiljan poželeo. Tvrd rad, nema gledanja kroz prste ali i mnogo divnih momenata sa crno-belom porodicom“, napisao je Bojović na svom Instagram profilu.
Talentovani Slovenac iskoristio je priliku da izrazi zahvalnost klupskom menadžmentu, saigračima i stručnom štabu koji su pratili njegov igrački razvoj.
„Zahvalan sam i za dobra i gorka iskustva jer sam zahvaljujući njima postao to što jesam. To se ne zaboravlja i ostaje kao crno-beli tatu na koži“, naveo je Bojović.
Na samom kraju, Bojović je ostavio otvorena vrata povratku u crno-beli tabor.
„Pozdravljam vas u nadi da se u bliskoj budućnosti opet sretnemo u jednoj jedinoj Areni! Ovo svakako nije zbogom“, zaključio je Bojović.


