Zvanično: Još jedan košarkaš napustio Partizan!

Američki košarkaš Sterling Braun (31) i zvanično se rastao sa crno-belima, kao što smo i najavili, a beogradski klub je potvrdio to na svojim društvenim mrežama.

Bek iz Sjedinjenih Američkih Država će karijeru nastaviti u redovima litvanskog Žalgirisa.

– Sterling Braun nastavlja karijeru u drugom klubu. Nakon dve sezone u crno-belom dresu, doskorašnji bek Partizana će uz dogovoreno obeštećenje promeniti sredinu i nastaviti karijeru u drugom timu. Srećno SB! – napisali su crno-beli.

Litvanski velikan će za Braunove usluge platiti oko 530.000 evra obeštećenja, s obzirom na to da je nekadašnji NBA igrač imao važeći ugovor sa crno-belima do leta naredne godine. Ipak, dve strane pronašle su zajednički jezik i postigle dogovor koji odgovara svima.

Nekada miljenik „grobara“ je u Humsku stigao tokom leta 2024. godine, a tokom boravka u Beogradu bio je jedan od glavnih aduta u sistemima koje su gradili Željko Obradović i Đoan Penjaroja. Prosečno je beležio 13,1 poen, 2,9 skokova i 2,2 asistencije po utakmici.

Pre dolaska u Srbiju nosio je dres berlinske Albe, gde je i započeo evropsku karijeru. Prethodno je godinama igrao u NBA ligi, gde je nasutpao za Milvoki, Hjuston, Dalas i Los Anđeles Lejkerse.

Pročitajte još...  Bivši plejmejker Partizana je slobodan igrač - nije se naigrao u šampionskoj sezoni

Najnovije

ZAPRATI NAS! 🙂

NOVI BONUS ZA NOVE IGRAČE

Najnovije objave

Fudbal

Ги молиме сите онлајн портали, доколку копирате статија од нашиот портал, НАВЕДЕТЕ НÈ КАКО ИЗВОР.