Golemac je posebno naglasio da je ekipa bila energična i timski složna, koristeći prednost umora protivnika koji je igrao dva dana ranije.
– Čestitam igračima i zahvaljujem navijačima. Započeli smo meč sa dobrom energijom i sjajnom timskom igrom. Znali smo da će Crvena zvezda da se muči energetski posle meča koji su igrali pre dva dana – rekao je trener.
Takođe je istakao i važnost oporavka igrača pred naredne izazove.
– Moramo da budemo zadovoljni, ali takođe moramo da se oporavimo i vodimo računa o našim telima. Za dva dana imamo novi meč i sezona ide dalje – nastavio je.
Nakon što je ekipa Dubaija bila prinuđena da na neko vreme „odseli“ usled rata na Bliskom istoku, Golemac je dodao da se njegova ekipa odlično oseća u Sarajevu.
– Veoma se dobro osećamo u Sarajevu. Stalno nas maze i paze i ne fali nam ništa. Sve što imamo u Dubaiju, imamo i ovde. Publika je neverovatna i daje nam vetar u leđa na svaki dobar potez. Reaguju na svaku energičnu akciju. Vidi se da ljudi znaju košarku ovde i to nam jako puno znači. Još jednom se zahvaljujem Sarajevu i KK Bosni. Još puno utakmica nas čeka zajedno – rekao je.
Iako Aleksa Avramović nije igrao protiv Zvezde zbog lakšeg iskrenutog zgloba, trener je potvrdio da će biti spreman za meč sa Partizanom.
– Iskrenuo je zglob lakše. Ništa nismo hteli da rizikujemo. On bi sutra trebalo normalno da trenira – zaključio je Golemac.


