Odveo Ganu na Mundijal, pa dobio otkaz dva i po meseca pre početka SP

Čovek koji je „crne zvezde“ odveo na dva uzastopna Svetska prvenstva posle poraza od Nemačke (2:1) koja je slavila golom u 88. minutu (1:2), dobio je otkaz.

Gana je tako ostala bez selektora svega tri meseca pre početka Mundijala u Americi, Meksiku i Kanadi. Ado je prvi selektor u istoriji koji je svoju zemlju odveo na dva uzastopna Mundijala, a Gana je kvalifikacije okončala kao lider grupe sa 25 bodova. Ali, ni to nije vredelo, presudio mu je poraz u prijateljskom duelu sa „pancerima“.

„Fudbalski savez Gane (GFA) prekinuo je saradnju sa glavnim trenerom muške seniorske reprezentacije Otom Adom, što stupa na snagu odmah“, navedeno je u saopštenju Fudbalskog saveza Gane.

Bivši igrač Borusije iz Dortmunda imenovan je za selektora u martu 2024. godine, nije uspeo da odvede Ganu na Afrički kup nacija 2025. Zabeležio je osam pobeda i devet poraza u 22 utakmice na klupi.

Gana je inače peti put plasirala na Svetsko prvenstvo, nalazi se u Grupi L zajedno sa Hrvatskom, Engleskom i Panamom.

BONUS VIDEO

Pročitajte još...  Bivši fudbaler izrešetan u kafiću, ubice ostavile dva tela za sobom: Policija aktivno traga za počiniocima

Najnovije

ZAPRATI NAS! 🙂

NOVI BONUS ZA NOVE IGRAČE

Najnovije objave

Fudbal

Ги молиме сите онлајн портали, доколку копирате статија од нашиот портал, НАВЕДЕТЕ НÈ КАКО ИЗВОР.