Posle utakmice u Podgorici na izlasku iz grada jedna grupa navijača zasula je kamenjem automobile i autobuse u koloni u kojima su bili navijači Hrvatske. Kada su navijači izašli iz vozila, napadači su pobegli u obližnju šumu, prenosi sajt „Hooligans.cz“, a nije poznato da li je bilo povređenih.
Bili su Hrvati na meti i pred meč u Pogdorici. Grupu Hrvata su kod Cetinja napali huligani su šipkama, presreli su kombi splitskih registracija, razbili su staklo i retrovizore. Navijači su nosili kapiljače, a mediji u Hrvatskoj su naveli da su to bili navijači Crvene zvezde.
Tokom utakmice na stadionu „Pod Goricom“, Hrvati su bili u centru pažnje. Skandirali su „ubij Srbina“ i „Za dom spremni“, deo navijača Crne Gore ih je ućutkao zvižucima, dok javnost i dalje ćuti.
Potom su gosti imali poruku za domaćina. Navijači reprezentacije Hrvatske istakli su transparent na kome je pisalo „Iz Dubrovnika čuju se vici, puite nam ku*ac četnici, oprosta nema“. Ova poruka bila je odgovor na transparent navijača Crne Gore na stadionu „Maksimir“, koji su istakli tokom meča koji je odigran u septembaru u Zagrebu. Oni su u jednom trenutku podigli transparent izvinjenje zbog crnogorskog granatiranja i opsade Dubrovnika u građanskom ratu u Jugoslaviji devedesetih: „Sa Lovćena vila kliče, oprosti nam Dubrovniče“, pisalo je na transparentu.
Ovakvim ponašanjem navijača „kockastih“ zgroženi su sami Hrvati, a prozvao ih je i komentaror koji je prenosio utakmicu Saša Lugonjić.
„>
Crna Gora – Hrvatska
Crna Gora – Hrvatska
reuters


