Nakon višemesečnih pregovora najveća srpska transfer saga je završena pošto je Balša Popović tokom prepodnevnih časova sleteo u Atinu. Crnogorski golman postigao je sporazum oko dužine ugovora i visine primanja sa Olimpijakosom, doputovao je u grčku prestonicu gde ga očekuju lekarski pregledi, a potom i ozvaničenje posla između dva crveno-bela tima.
Popović je minule godine bio najbolji golman srpske Superlige. Sa mnogo uspeha je branio gol OFK Beograda kao pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde nakon što mu je šansa na „Marakani“ propala zbog navijačke opredeljenosti i ludorija iz mladosti. Crnogorac se dokazao na Karaburmi, Olimpijakos je iskoristio situaciju i „ispod žita“ doveo talentovanog čuvara mreže.
Crvena zvezda i grčki klub brzo su se dogovorili oko visine obeštećenja. Beograđanima će na račun leći 1.500.000 evra, dok su zadržali i 15 odsto od narednog transfera. Popović će sa Olimpijakosom potpisati višegodišnji ugovor, ali u prvoj sezoni neće biti „jedinica“ budući da je mesto među stativama obećano Konstantinosa Colakisa.
Starsportphoto
Ipak, Crnogorac nije krio oduševljenje po sletanju u Atinu. Uzbuđen je što karijeru nastavlja u evropskom gigantu kakav je Olimpijakos.
Balša Popović će nakon lekarskih pregleda i potpisivanja ugovora ponovo u avion budući da bi početkom naredne nedelje trebao da se priključi novim saigračima na pripremama u Holandiji.


