Partnerstva bi se fokusirala na saradnju akademija i omladinskih timova, sa posebnim akcentom na igrače uzrasta od 12 do 19 godina, uključujući i obrazovni segment.
Kako saznaje portal „Sport24“, Zenit je već blizu sklapanja sporazuma sa Sionom, a Zvezda se pojavljuje kao realna opcija za proširenje partnerstva, s obzirom na dugogodišnje dobre odnose sa ruskim klubom, pre svega zahvaljujući sponzoru Gazprom.
Crveno-beli i Zenit gotovo svake godine igraju prijateljske utakmice, a sada bi saradnja mogla da bude podignuta na viši nivo.
Ovaj potez predstavlja priliku za Crvenu zvezdu da unapredi rad omladinske škole i stvori međunarodne kontakte, koji bi koristili mladim fudbalerima kako u sportskom, tako i u obrazovnom smislu.


