Fudbaler IMT-a kaže da je njegov bivši klub mašinerija i ne vidi način na koji bi Partizan u bliskoj budućnosti mogao da bude konkurentan crveno-belima.
Momak ko je sve oduševio pre 15 godina na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu kada su njegove suze obišle svet posle osvajanja trofeja, posle Zvezde igrao je za Zenit, Bordo, Eibar i Apolon, a potom se vratio u srpski fudbal.
Vukašin Jovanović je u podkastu „Mozzart 2×45“ pričao kada je prvi put želeo da ide iz Crvene zvezde.
– Iskreno kada je došla ponuda Zenita nije mi se išlo. Pre toga je klub odbio Bordo. Ja sam bio tvrd, stalno sam menjao finansijske uslove. Mesec dana su trajali pregovore. Da ne ispadne kako je mene neko naterao tamo da idem, Zvezdan Terzić je kao direktor kluba govorio šta je najbolje za mene. Na kraju sam tu svoju odluku naplatio, jer sam dobio odlične finansijske uslove. Zenit je prekinuo pregovore, o tome obavestio mog agenta i na kraju su se ponovo javili. Bilo bi me sramota da nisam otišao. Ja sam u Zvezdi igrao za 2.000 evra, vozio se autobusom. Ali bio sam realan. Kao treba da se borim sa njima za mesto u timu. A tamo Krišito, Garaj, Vicel, Dani, Dzjuba. Kako da se borim, nije to pitanje karaktera – rekao je Jovanović.
Prisetio se Jovanović i prvih koraka u Zvezdi i rada sa trenrom Nenadom Lalatovićem.


