Karlik posle rušenja Dubaija: Blagosloven sam, ovo je za mene lično

Crno-beli su večeras u Beogradskoj areni uspeli da nadigraju ekipu iz Emirata, iako su u prvom poluvremenu gubili sa 16 razlike. Ekipa Đoana Penjaroje odavno je izgubila šanse za plasman u plej-in, ali je pred svojim navijačima odigrali za prestiž i stigli do 11. trijumfa u elitnom takmičenju. 

Ujedno, „parni valjak“ je trijumfom nad Dubaijem pomogao i večitom rivalu Crvenoj zvezdi, kojoj je ekipa sa Bliskog istoka jedan od konkurenata u borbi za plej-of Evrolige.

Partizan je do trijumfa vodio Karlik Džons sa 23 poena, a posle meča reprezentativac Južnog Sudana je istakao da je ekipa želela da se revanšira Dubaiju za ubedljiv poraz u prvom delu sezone.  

– Blagosloven sam, sjajna utakmica, nedostajala mi je košarka i samo sam hteo da se vratim. Ovo je za mene lično, pobedili su ubedljivo prvu utakmicu i hteo sam da pobedimo. Rešili smo probleme i imali sve u svojim rukama, pa smo i pobedili – poručio je Karlik. 

Njegov saigrač Šejk Milton istakao je timsku igru.

– Uhvatili smo ritam, guramo jedni druge da budemo što bolji, izašli smo motivisani i sa mnogo samopouzdanja i samo tako treba da nastavimo – rekao je Milton, a potom otkrio i šta je ekipa promenila u drugom poluvremenu u kojem je uspela da stigne do preokreta protiv Dubaija.

– Sredili smo rotacije, igrali bolju odbranu, tamo gde smo bili tanki smo bili dosta bolji i kada imamo bolje defanzivne reakcije popravi se i igra u napadu. Osećam se dobro, bitna je ovo pobeda i dobro je što smo ovo rešili zajedničkim snagama i došli do pobede.

BONUS VIDEO

Pročitajte još...  Bivši plejmejker Partizana je slobodan igrač - nije se naigrao u šampionskoj sezoni

Najnovije

ZAPRATI NAS! 🙂

NOVI BONUS ZA NOVE IGRAČE

Najnovije objave

Fudbal

Ги молиме сите онлајн портали, доколку копирате статија од нашиот портал, НАВЕДЕТЕ НÈ КАКО ИЗВОР.