Portal 24sata.hr piše da su fudbaleri Suhopolja pevali pomenutu ustašku pesmu, dok su pre toga uživali uz srpske narodnjake.
„Skandal! Igrači Suhopolja slavili uz ustašku pesmu! A pre nje su treštale – cajke“, piše portal 24sata.hr.
Pobedili su fudbaleri Suhopolja Borovo sa 2:0 pa su se pohvalili na društvenim mrežama i objavili snimke sa slavlja i kako pevaju pesmu koja veliča ratne zločine i zločince Juru Francetića i Rafaela Bobana. Prvo su se čule, kako 24sata piše, „cajke“, tako Hrvati zovu srpske narodnjake, a onda jeziva ustaška koračnica „Evo zore, evo dana“, koja slavi ustaške koljače. Na snimcima se vidi kako je jedan mladić poveo pesmu koja je puštena preko razglasa, a ostali su se pridružili.
– Bio sam kratko tamo, a onda sam otišao. Ne znam šta se posle događalo – rekao je za 24sata, Damir Pemper, predsednik i trener kluba.
Kratko je rekao da nije video snimke i da nema komentara. Posle toga su snimci obrisani sa službenih stranica kluba.
„Nakon našeg poziva predsjedniku kluba snimci su obrisani sa stranica kluba“, piše pomenuti portal.


